Już niebawem ukaże się nowa wersja programu memoQ – memoQ 2014 R2. Jest to dobra okazja, żeby napisać kilka słów o sposobie licencjonowania produktów firmy Kilgray i o tym, kto będzie miał prawo do aktualizacji.

Zaczynamy!

  • Po pierwsze. Każdy kto kupi licencję memoQ otrzymuje dostęp do wsparcia technicznego producenta i do aktualizacji na okres 1 roku. Oznacza to, że jeżeli dokonam zakupu dziś (1.12.2014 r.), a nowa wersja ukaże się 10.12.2014 r. to będę mógł ją pobrać i aktywować na swoim komputerze bez żadnych dodatkowych opłat. Podobnie będzie z kolejną wersją np. w czerwcu 2015 roku.

Mój kontrakt na wsparcie i aktualizacje, tzw. maintenance fee, obowiązywać będzie do 30.11.2015 r.

  • Po drugie. Po roku od zakupu sami podejmujemy decyzję o ew. przedłużeniu kontraktu na wsparcie i aktualizacje. Możemy nadal (bezterminowo) korzystać z naszej wersji memoQ – z ostatniej aktualizacji, do której mieliśmy dostęp w ramach ważnego kontraktu lub możemy taki kontrakt przedłużyć o kolejny rok.

Koszt przedłużenia kontraktu to 20% ceny memoQ. Obecnie będzie to 20% z 620 euro, czyli 124 euro (netto).

  • Po trzecie. Jeżeli z różnych względów nie zdecydowaliśmy się na przedłużenie kontraktu, ale zmieniliśmy zdanie, to możemy ten kontrakt przedłużyć. Warto jednak mie